TATO 2010-196
Lačpleša 20,
Riga, LV1011
I-V 09:00 - 18:00
+371 67338129
+371 28663933
latviešu
русский

Armēnija + Gruzija

 

Divas Kaukāza valstis
Armēnija + Gruzija
Ierašanās katru dienu, visu gadu
 
Vienai personai divvietīgā DBL numurā - 390 EUR
Vienai personai vienvietīgā SGL numurā - 570 EUR
Vienai personai trīsvietīgā TRPL numurā - 360 EUR 
1. diena. Ielidošana Kutaisi.
Sagaidīšana ar gidu un brauciens uz Tbilisi. (pēc vēlmes ielidošana Tbilisi/Batumi, piemaksa 50 eur/cilv.) Nakšņošana.
2. diena. Kahetija + vīna degustācija + gruzīnu maizes meistarklase
Ja neesat bijuši Kahetijā, tad neesat bijuši Gruzijā! Aicinām apmeklēt Gruzijas austrumu daļu – vīna un viesmīlības dzimteni. Šī būs īsteni gastronomiska tūre. Pirmajā tās daļā apmeklēsim sieviešu klostera kompleksu Bodbē, kur apbedīta svētā Nino, pateicoties kurai Gruzijā tika pieņemta kristietība. Pēc tam mūs gaida aizraujoša pastaiga mīlestības pilsētā Signagi (tulkojumā nozīmē “patvērums”), kur kādreiz diženais mākslinieks Pirosmani iemīlēja savu Margaritu, bet tagad pilsētā atrodas diennakts dzimtsarakstu nodaļa, kurā visi gribētāji var apprecēties 15 minūšu laikā! Tāpat būs unikāla iespēja pastaigāt pa cietokšņa sienu (otro lielāko pēc Ķīnas mūra), kuras visā garumā atrodas 28 sargtorņi – no tiem varēsiet baudīt skaisto  Alazani ielejas panorāmu!
Vēlāk dosimies uz vīna ražotni, kur varēsiet uzzināt visu par gruzīnu vīna darīšanas tehnoloģijām, un, protams, nodegustēt vairāku veidu īsta, naturāla vīna tieši no tvertnes!
Pa ceļam iebrauksim nelielā mājas ceptuvē un pamēģināsim paši pagatavot gruzīnu maizi – šotispuri, ko cep karstajā krāsnī – “tone”. Un tā gardi uzkodīsim – karstu maizīti ar kraukšķīgu garoziņu, sāļu gruzīnu sieru un vīnu. Atgriešanās Tbilisi. 
3. diena. Tbilisi apskates ekskursija + Mcheta + pārbrauciens uz Armēniju
Apskates tūri sāksim ar Svētās Trīsvienības katedrāli “Sameba”, kas celta 2006. gadā un kur glabājas svētā Jura (Georgija) Uzvarētāja relikvijas un kur šobrīd kalpo visas Gruzijas patriarhs Elijs II. Šī katedrāle šobrīd ir vislielākā Gruzijā un viena no iespaidīgākajiem pareizticīgo tempļiem visā pasaulē. Katedrāles teritorija ir diezgan plaša, no tās paveras brīnišķīgi skati uz Mtatsminda kalnu un vecpilsētu, varēsiet redzēt, kā aug olīvkoki, spāņu egles, lavanda, varēsiet pieiet pie dīķa, kurā peld pāvi un gulbji, kā arī pamēģināt labāko limonādi Gruzijā – Lagidze un unikālu mājas saldējumu. Vēlāk dosimies uz Mtatsminda kalnu, kas tulkojumā nozīmē “svētais kalns”. Ne velti kalnam ir tāds nosaukums – tieši šeit tālajā 6. gadsimtā grotā dzīvoja svētais mūks Dāvids (zināms kā Dāvids Garedži). Bet šobrīd te atrodas svētā Dāvida Tēva baznīca un brīnumains avots, kas dziedina sievietes no neauglības, bet citus – no akluma. Daudzi ticīgie te ierodas no dažādām zemes malām, lai pārbaudītu brīnumainā avota iedarbību un katram tiek sniegts pēc paša ticības. Apkārt templim atrodas diženu rakstnieku un sabiedrisko darbinieku Panteons (tostarp Aleksandrs Griboedovs, lielais gruzīnu dzejnieks un rakstnieks Iļja Čavčavadze, Gruzijas pirmais prezidents Zviad Gamsakhurdia, Staļina māte Ekaterina Džugašvili un daudzi citi). Vēlāk iziesim cauri visai vēsturiskajai vecpilsētas daļai, apmeklēsim 5. gadsimtā celto seno Ančishati baziliku, Sioni 6. gadsimta katedrāli, kur agrāk kalpojis visas Gruzijas patriarhs, dosimies arī pa slaveno Šardeni ielu līdz Maidanam, redzēsim zināmās sēra pirtis un Vīģu ūdenskritumu, uzzināsim leģendu par Tbilisi rašanos 5. gadsimtā, dosimies pāri Pasaules tiltam uz Eiropas parku (Rike). Tālāk dosimies uz Mchetu.
“Tur, kur saplūst, trokšņo un kā divas māsas apķērušās Aragvi un Kūras straumes, bija klosteris…” – tieši šīs slavenās rindas radās diženajam M. Ļermontovam, kad viņš apmeklēja seno galvaspilsētu Mchetu un 6. gadsimta Džvari klosteri. Džvari, kas tulkojumā nozīmē “krusts” – ir joprojām darbojošs vīriešu klosteris, kas ir viens no pirmajiem UNESCO pieminekļiem Gruzijā, spēka vieta un ne tikai. Tieši tajā vietā, kur šobrīd atrodas klosteris, kas saglabājies praktiski sākotnējā izskatā, 4. gadsimtā svētā Nino pacēla no vīnogulājiem gatavotu krustu, un tā kristietība tika pieņemta kā pamatreliģija.  Ir vērts apmeklēt pašu klosteri, baudīt brīnišķīgos apkārtnes skatus un, protams, redzēt divu upju saplūšanu, kas aprakstīta poēmā “Mciri”. Labos laika apstākļos no Džvari teritorijas var redzēt pat Kazbeka virsotni! 
Pēc tam apmeklēsim pašu seno galvaspilsētu – Mchetu, kur varēsiet pastaigāt pa  ieliņām, iegādāties ekskluzīvus, rokām darinātus suvenīrus, gruzīnu saldumus, bet svarīgākais – mēs apskatīsim Svetichoveli
Katedrāli – “dzīvinošo stabu”(11. gadsimts), kas ne velti tiek saukta par otru Jeruzalemi. Leģenda vēsta, ka tieši zem šīs katedrāles ir aprakta Jēzus Kristus mantija, ko 1. gadsimtā Mchetā atveda tās rabīns Eliozars. Katedrālē glabājas daļa krusta, kurā sists pats Jēzus Kristus, kā arī gruzīnu caru un kņazu kapavietas un daudzas mīklainas freskas.
Izbraukšana uz Armēniju plkst. 17.00.
Iekārtošanās viesnīcā Erevānā. 
4. diena. Khor Virap, Areni ala, Noravank, Areni vīna darītava
Armēnija ir slavena ar daudzām apmeklējuma cienīgām vietām, taču pati zināmākā, visticamāk, ir Bībeles kalns – Ararats. Tieši tādēļ šīs tūres laikā mums no vistuvākās iespējamās vietas pavērsies satriecošs skats uz Araratu. Khor Virap klosteris atrodas apmēram stundas braucienā no galvaspilsētas, no kuras paveras brīnišķīga ainava uz Armēnijas simbolu – vareno Araratu. “Khor Virap”  tulkojumā  nozīmē “dziļa bedre”. Klosteris tika uzcelts vietā, kur reiz 13 gadus ilgi tika turēts ieslodzīts  Svētais Gregorijs Apgaismotājs, pirmais Armēnijas katolicists. Tādēļ nav pārsteigums, ka šī kļuvusi par vienu no vissvētākajām vietām armēņiem no visas pasaules. Turklāt tā ir tuvākā vieta Araratam no Armēnijas teritorijas, kas bieži vien kļūst par galveno iemeslu Armēnijas apmeklējumam.
Nākamā pietura – Areni ala (putnu ala), kur 2008. gadā arheologi atklāja vairākus senus artefaktus, ieskaitot ādas apavus un vīna darītavu. Izrakumu rezultātā izdevās noskaidrot, ka šī vieta attiecināma uz agrīno bronzas laikmetu (apmēram 5000-6000 gadu senatne). Tāpat šeit tika atrasti sarežģītu apbedīšanas rituālu  pierādījumi un lauksaimniecības piederumi.
Ir vēl kāda vieta, kuru obligāti jāapmeklē – tā ir Noravank – viena no viduslaiku armēņu arhitektūras pērlēm. Noravank atrodas starp satriecoši ķieģeļsarkanām klintīm pašā Gnishik kanjona galā. Te redzēsiet Armēnijā vienīgo Dieva Tēva atveidojumu, kurš ir tikpat pārsteidzošs kā Jēzus Kristus seja, kas parādās uz Surb Karapeta (Svētā Karapeta) baznīcas griestiem. Šī baznīca, ko uzcēla Orbeļu dinastija, no citām atšķiras ar to, ka daudzi no šīs dižciltīgās ģimenes tika apglabāti tieši šajā vietā, par spīti tam, ka kopš 5. gadsimta bija kategoriski aizliegts apbedīt cilvēkus baznīcās. 
5. diena. Garni-Geghard + pārbrauciens uz Tbilisi
Šodien iepazīsiet Armēnijas pagānu vēsturi un uzzināsiet, kā valstī attīstījās un izplatījās kristietība. Pirmā pietura – Garni templis (77. gads). Pagānu Saules tempļa (1. gadsimts) apmeklējums Garni ciematā – Armēnijas caru iecienītā vietā. Templis ir tik neticami skaists, ka reizēm šķiet nereāls. Celts grieķu stilā, atrodas virs dziļas aizas, kuru no divām pusēm ieskauj Azatas upe, trīsstūrveida apmetnes veidā. Pati apkārtne ir neticami skaista. Grieķu-romiešu pirts ar 30 000 gabaliņu dabīgo akmeņu mozaīku, kā arī karaliskās pils drupas aizvedīs uz mūsu ēras 3. gadsimtu.
Apmeklēsim arī Svētā Gegharda alu klosteri (12.-13. gadsimts), kas tulkojumā nozīmē “svētais šķēps” par godu tam, ka te ilgu laiku glabājas tieši tas šķēps, kas tika izmantots, lai caurdurtu krustā sisto Jēzu Kristu. Šobrīd šķēps atrodas Sv. Echmiadzin muzejā. Klosteris atrodas augstu kalnos, gleznainā Gokht upes aizā.  Tas ir armēņu viduslaiku arhitektūras šedevrs – kompleksu veido galvenā baznīca, divas alu baznīcas un kapenes. Pirmajā alu templī no klints tek ledusauksts avots. Tiek uzskatīts, kā tā svētais ūdens var dziedēt slimības un dāvāt skaistumu. Gegharda klosteris ir iekļauts pasaules kultūras mantojuma sarakstā (UNESCO, 2000.).
Izbraukšana uz Tbilisi plkst.17.00. Iekārtošanās viesnīcā.
6. diena. Kazbegi
Visiem kalnu un ekstrēmās atpūtas mīļotājiem piedāvājam vienu no aizraujošākajām tūrēm pa Gruzijas Militāro šoseju. Reiz šeit pabija vareni ļaudis – A. Puškins, M. Ļermontovs, A. Dimā, P.Čaikovskis, V. Majakovskis, M. Gorkijs un ne tikai! Bet tieši tagad šī ir jūsu iespēja! Pa ceļam redzēsim slaveno Žinvali ūdenskrātuvi, nepieejamo Ananuri cietoksni (Aragves valdnieku rezidenci), nofotografēsim Melnās un Baltās Aragves saplūšanu, caur kalnu slēpošanas kūrortu Gudauri pacelsimies Mletsky kāpumā uz Draudzības arku, kur jūs gaida milzum daudz patīkamu emociju un kaudze lielisku fotouzņēmumu! Atradīsimies 2395 metru augstumā, un tā nav pasaka! Pēc tam apstāsimies pie dzelzs ūdens minerālajiem avotiem, un jau Stepantsmindas pilsētā (Kazbegi) jūs gaidīs džipi, kas aizvedīs uz Svētās Gergeti Trīsvienības  baznīcu (XIV gadsimts) augstumā 1200 metri virs jūras līmeņa. Baznīcas celtniecību saista ar kādu interesantu leģendu – tieši tur pirms simts gadiem mūki slēpa Svētās Nino krustu, un tieši no turienes labos laika apstākļos paveras labākie skati uz Kazbeka kalnu (5039 metri).
7. diena. Uplistsikhe – Boržomi – Kutaisi
Pēc brokastīm izrakstīšanās no viesnīcas. 15 kilometrus no Gori atrodas sena alu pilsēta Uplistsikhe (1. tūkstošgade pirms mūsu ēras). Neraugoties uz ievērojamiem bojājumiem un gruvumiem pēc 1928. gada zemestrīces, pilsēta joprojām sevī glabā pagānisma un kristietības paliekas, un ir viena no svarīgākajiem Gruzijas vēstures un kultūras pieminekļiem. Pēc tam mūs gaida ceļojums uz valsts centrālo daļu – populāro Boržomi pilsētu – kūrortu! Te varēsiet pastaigāties pa Pilsētas parku un dzert “to pašu” īstāko minerālo ūdeni no avota. Tie, kas vēlēsies, varēs doties uz atvērtajiem sēra avotiem un izpeldēties tajos. Galvenais, atrodoties šeit, ir dziļi elpot, piepildot savas plaušas ar dzīvinošās dabas skābekli un, protams – baudīt!
Iekārtošanās viesnīcā Kutaisi.
8. diena. Kutaisi, izlidošana
Transfērs uz jūsu reisu Kutaisi lidostā. Izlidošana uz Kutaisi. (pēc vēlmes izlidošana no  Tbilisi/Batumi, piemaksa 50 eur/cilv.)
Cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi
Kvalificēta gida pakalpojumi
Dzīvošana 4* viesnīcās ar brokastīm
Visas tūrē norādītās ekskursijas un ieejas biļetes
 
Cenā NAV iekļauts:
Starptautiskais lidojuma reiss
Armēnijas vīzu LV nepilsoņi var noformēt uz robežas 6 eur (vai iepriekš elektronisko vīzu https://evisa.mfa.am/ )
Dzērieni
Tējas nauda
Izdevumi
Personīgiem tēriņiem 
Operators nenes atbildību par laika apstākļiem un ekskursiju objektu darba laiku, kā arī var veikt programmā izmaiņas (ja laika apstākļu vai tehnisku iemeslu dēļ nevar nodrošināt programmas punktus), piemēram: Ekskursiju maiņa pret analogām; Ekskursiju dienu maiņa; Ekskursiju apvienošana;

Divas Kaukāza valstis
Armēnija + Gruzija
Ierašanās katru dienu, visu gadu

Vienai personai divvietīgā DBL numurā - 390 EUR
Vienai personai vienvietīgā SGL numurā - 570 EUR
Vienai personai trīsvietīgā TRPL numurā - 360 EUR 

1. diena. Ielidošana Kutaisi.Sagaidīšana ar gidu un brauciens uz Tbilisi. (pēc vēlmes ielidošana Tbilisi/Batumi, piemaksa 50 eur/cilv.) Nakšņošana.

2. diena. Kahetija + vīna degustācija + gruzīnu maizes meistarklaseJa neesat bijuši Kahetijā, tad neesat bijuši Gruzijā! Aicinām apmeklēt Gruzijas austrumu daļu – vīna un viesmīlības dzimteni. Šī būs īsteni gastronomiska tūre. Pirmajā tās daļā apmeklēsim sieviešu klostera kompleksu Bodbē, kur apbedīta svētā Nino, pateicoties kurai Gruzijā tika pieņemta kristietība. Pēc tam mūs gaida aizraujoša pastaiga mīlestības pilsētā Signagi (tulkojumā nozīmē “patvērums”), kur kādreiz diženais mākslinieks Pirosmani iemīlēja savu Margaritu, bet tagad pilsētā atrodas diennakts dzimtsarakstu nodaļa, kurā visi gribētāji var apprecēties 15 minūšu laikā! Tāpat būs unikāla iespēja pastaigāt pa cietokšņa sienu (otro lielāko pēc Ķīnas mūra), kuras visā garumā atrodas 28 sargtorņi – no tiem varēsiet baudīt skaisto  Alazani ielejas panorāmu!Vēlāk dosimies uz vīna ražotni, kur varēsiet uzzināt visu par gruzīnu vīna darīšanas tehnoloģijām, un, protams, nodegustēt vairāku veidu īsta, naturāla vīna tieši no tvertnes!Pa ceļam iebrauksim nelielā mājas ceptuvē un pamēģināsim paši pagatavot gruzīnu maizi – šotispuri, ko cep karstajā krāsnī – “tone”. Un tā gardi uzkodīsim – karstu maizīti ar kraukšķīgu garoziņu, sāļu gruzīnu sieru un vīnu. Atgriešanās Tbilisi. 

3. diena. Tbilisi apskates ekskursija + Mcheta + pārbrauciens uz ArmēnijuApskates tūri sāksim ar Svētās Trīsvienības katedrāli “Sameba”, kas celta 2006. gadā un kur glabājas svētā Jura (Georgija) Uzvarētāja relikvijas un kur šobrīd kalpo visas Gruzijas patriarhs Elijs II. Šī katedrāle šobrīd ir vislielākā Gruzijā un viena no iespaidīgākajiem pareizticīgo tempļiem visā pasaulē. Katedrāles teritorija ir diezgan plaša, no tās paveras brīnišķīgi skati uz Mtatsminda kalnu un vecpilsētu, varēsiet redzēt, kā aug olīvkoki, spāņu egles, lavanda, varēsiet pieiet pie dīķa, kurā peld pāvi un gulbji, kā arī pamēģināt labāko limonādi Gruzijā – Lagidze un unikālu mājas saldējumu. Vēlāk dosimies uz Mtatsminda kalnu, kas tulkojumā nozīmē “svētais kalns”. Ne velti kalnam ir tāds nosaukums – tieši šeit tālajā 6. gadsimtā grotā dzīvoja svētais mūks Dāvids (zināms kā Dāvids Garedži). Bet šobrīd te atrodas svētā Dāvida Tēva baznīca un brīnumains avots, kas dziedina sievietes no neauglības, bet citus – no akluma. Daudzi ticīgie te ierodas no dažādām zemes malām, lai pārbaudītu brīnumainā avota iedarbību un katram tiek sniegts pēc paša ticības. Apkārt templim atrodas diženu rakstnieku un sabiedrisko darbinieku Panteons (tostarp Aleksandrs Griboedovs, lielais gruzīnu dzejnieks un rakstnieks Iļja Čavčavadze, Gruzijas pirmais prezidents Zviad Gamsakhurdia, Staļina māte Ekaterina Džugašvili un daudzi citi). Vēlāk iziesim cauri visai vēsturiskajai vecpilsētas daļai, apmeklēsim 5. gadsimtā celto seno Ančishati baziliku, Sioni 6. gadsimta katedrāli, kur agrāk kalpojis visas Gruzijas patriarhs, dosimies arī pa slaveno Šardeni ielu līdz Maidanam, redzēsim zināmās sēra pirtis un Vīģu ūdenskritumu, uzzināsim leģendu par Tbilisi rašanos 5. gadsimtā, dosimies pāri Pasaules tiltam uz Eiropas parku (Rike). Tālāk dosimies uz Mchetu.“Tur, kur saplūst, trokšņo un kā divas māsas apķērušās Aragvi un Kūras straumes, bija klosteris…” – tieši šīs slavenās rindas radās diženajam M. Ļermontovam, kad viņš apmeklēja seno galvaspilsētu Mchetu un 6. gadsimta Džvari klosteri. Džvari, kas tulkojumā nozīmē “krusts” – ir joprojām darbojošs vīriešu klosteris, kas ir viens no pirmajiem UNESCO pieminekļiem Gruzijā, spēka vieta un ne tikai. Tieši tajā vietā, kur šobrīd atrodas klosteris, kas saglabājies praktiski sākotnējā izskatā, 4. gadsimtā svētā Nino pacēla no vīnogulājiem gatavotu krustu, un tā kristietība tika pieņemta kā pamatreliģija.  Ir vērts apmeklēt pašu klosteri, baudīt brīnišķīgos apkārtnes skatus un, protams, redzēt divu upju saplūšanu, kas aprakstīta poēmā “Mciri”. Labos laika apstākļos no Džvari teritorijas var redzēt pat Kazbeka virsotni! Pēc tam apmeklēsim pašu seno galvaspilsētu – Mchetu, kur varēsiet pastaigāt pa  ieliņām, iegādāties ekskluzīvus, rokām darinātus suvenīrus, gruzīnu saldumus, bet svarīgākais – mēs apskatīsim SvetichoveliKatedrāli – “dzīvinošo stabu”(11. gadsimts), kas ne velti tiek saukta par otru Jeruzalemi. Leģenda vēsta, ka tieši zem šīs katedrāles ir aprakta Jēzus Kristus mantija, ko 1. gadsimtā Mchetā atveda tās rabīns Eliozars. Katedrālē glabājas daļa krusta, kurā sists pats Jēzus Kristus, kā arī gruzīnu caru un kņazu kapavietas un daudzas mīklainas freskas.Izbraukšana uz Armēniju plkst. 17.00.Iekārtošanās viesnīcā Erevānā. 
4. diena. Khor Virap, Areni ala, Noravank, Areni vīna darītava Armēnija ir slavena ar daudzām apmeklējuma cienīgām vietām, taču pati zināmākā, visticamāk, ir Bībeles kalns – Ararats. Tieši tādēļ šīs tūres laikā mums no vistuvākās iespējamās vietas pavērsies satriecošs skats uz Araratu. Khor Virap klosteris atrodas apmēram stundas braucienā no galvaspilsētas, no kuras paveras brīnišķīga ainava uz Armēnijas simbolu – vareno Araratu. “Khor Virap”  tulkojumā  nozīmē “dziļa bedre”. Klosteris tika uzcelts vietā, kur reiz 13 gadus ilgi tika turēts ieslodzīts  Svētais Gregorijs Apgaismotājs, pirmais Armēnijas katolicists. Tādēļ nav pārsteigums, ka šī kļuvusi par vienu no vissvētākajām vietām armēņiem no visas pasaules. Turklāt tā ir tuvākā vieta Araratam no Armēnijas teritorijas, kas bieži vien kļūst par galveno iemeslu Armēnijas apmeklējumam.Nākamā pietura – Areni ala (putnu ala), kur 2008. gadā arheologi atklāja vairākus senus artefaktus, ieskaitot ādas apavus un vīna darītavu. Izrakumu rezultātā izdevās noskaidrot, ka šī vieta attiecināma uz agrīno bronzas laikmetu (apmēram 5000-6000 gadu senatne). Tāpat šeit tika atrasti sarežģītu apbedīšanas rituālu  pierādījumi un lauksaimniecības piederumi.Ir vēl kāda vieta, kuru obligāti jāapmeklē – tā ir Noravank – viena no viduslaiku armēņu arhitektūras pērlēm. Noravank atrodas starp satriecoši ķieģeļsarkanām klintīm pašā Gnishik kanjona galā. Te redzēsiet Armēnijā vienīgo Dieva Tēva atveidojumu, kurš ir tikpat pārsteidzošs kā Jēzus Kristus seja, kas parādās uz Surb Karapeta (Svētā Karapeta) baznīcas griestiem. Šī baznīca, ko uzcēla Orbeļu dinastija, no citām atšķiras ar to, ka daudzi no šīs dižciltīgās ģimenes tika apglabāti tieši šajā vietā, par spīti tam, ka kopš 5. gadsimta bija kategoriski aizliegts apbedīt cilvēkus baznīcās. 

5. diena. Garni-Geghard + pārbrauciens uz TbilisiŠodien iepazīsiet Armēnijas pagānu vēsturi un uzzināsiet, kā valstī attīstījās un izplatījās kristietība. Pirmā pietura – Garni templis (77. gads). Pagānu Saules tempļa (1. gadsimts) apmeklējums Garni ciematā – Armēnijas caru iecienītā vietā. Templis ir tik neticami skaists, ka reizēm šķiet nereāls. Celts grieķu stilā, atrodas virs dziļas aizas, kuru no divām pusēm ieskauj Azatas upe, trīsstūrveida apmetnes veidā. Pati apkārtne ir neticami skaista. Grieķu-romiešu pirts ar 30 000 gabaliņu dabīgo akmeņu mozaīku, kā arī karaliskās pils drupas aizvedīs uz mūsu ēras 3. gadsimtu.Apmeklēsim arī Svētā Gegharda alu klosteri (12.-13. gadsimts), kas tulkojumā nozīmē “svētais šķēps” par godu tam, ka te ilgu laiku glabājas tieši tas šķēps, kas tika izmantots, lai caurdurtu krustā sisto Jēzu Kristu. Šobrīd šķēps atrodas Sv. Echmiadzin muzejā. Klosteris atrodas augstu kalnos, gleznainā Gokht upes aizā.  Tas ir armēņu viduslaiku arhitektūras šedevrs – kompleksu veido galvenā baznīca, divas alu baznīcas un kapenes. Pirmajā alu templī no klints tek ledusauksts avots. Tiek uzskatīts, kā tā svētais ūdens var dziedēt slimības un dāvāt skaistumu. Gegharda klosteris ir iekļauts pasaules kultūras mantojuma sarakstā (UNESCO, 2000.).Izbraukšana uz Tbilisi plkst.17.00. Iekārtošanās viesnīcā.

6. diena. KazbegiVisiem kalnu un ekstrēmās atpūtas mīļotājiem piedāvājam vienu no aizraujošākajām tūrēm pa Gruzijas Militāro šoseju. Reiz šeit pabija vareni ļaudis – A. Puškins, M. Ļermontovs, A. Dimā, P.Čaikovskis, V. Majakovskis, M. Gorkijs un ne tikai! Bet tieši tagad šī ir jūsu iespēja! Pa ceļam redzēsim slaveno Žinvali ūdenskrātuvi, nepieejamo Ananuri cietoksni (Aragves valdnieku rezidenci), nofotografēsim Melnās un Baltās Aragves saplūšanu, caur kalnu slēpošanas kūrortu Gudauri pacelsimies Mletsky kāpumā uz Draudzības arku, kur jūs gaida milzum daudz patīkamu emociju un kaudze lielisku fotouzņēmumu! Atradīsimies 2395 metru augstumā, un tā nav pasaka! Pēc tam apstāsimies pie dzelzs ūdens minerālajiem avotiem, un jau Stepantsmindas pilsētā (Kazbegi) jūs gaidīs džipi, kas aizvedīs uz Svētās Gergeti Trīsvienības  baznīcu (XIV gadsimts) augstumā 1200 metri virs jūras līmeņa. Baznīcas celtniecību saista ar kādu interesantu leģendu – tieši tur pirms simts gadiem mūki slēpa Svētās Nino krustu, un tieši no turienes labos laika apstākļos paveras labākie skati uz Kazbeka kalnu (5039 metri).

7. diena. Uplistsikhe – Boržomi – KutaisiPēc brokastīm izrakstīšanās no viesnīcas. 15 kilometrus no Gori atrodas sena alu pilsēta Uplistsikhe (1. tūkstošgade pirms mūsu ēras). Neraugoties uz ievērojamiem bojājumiem un gruvumiem pēc 1928. gada zemestrīces, pilsēta joprojām sevī glabā pagānisma un kristietības paliekas, un ir viena no svarīgākajiem Gruzijas vēstures un kultūras pieminekļiem. Pēc tam mūs gaida ceļojums uz valsts centrālo daļu – populāro Boržomi pilsētu – kūrortu! Te varēsiet pastaigāties pa Pilsētas parku un dzert “to pašu” īstāko minerālo ūdeni no avota. Tie, kas vēlēsies, varēs doties uz atvērtajiem sēra avotiem un izpeldēties tajos. Galvenais, atrodoties šeit, ir dziļi elpot, piepildot savas plaušas ar dzīvinošās dabas skābekli un, protams – baudīt!Iekārtošanās viesnīcā Kutaisi.

8. diena. Kutaisi, izlidošana. Transfērs uz jūsu reisu Kutaisi lidostā. Izlidošana uz Kutaisi. (pēc vēlmes izlidošana no  Tbilisi/Batumi, piemaksa 50 eur/cilv.)

Cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi
Kvalificēta gida pakalpojumi
Dzīvošana 4* viesnīcās ar brokastīm
Visas tūrē norādītās ekskursijas un ieejas biļetes 

Cenā NAV iekļauts:
Starptautiskais lidojuma reiss
Armēnijas vīzu LV nepilsoņi var noformēt uz robežas 6 eur (vai iepriekš elektronisko vīzu https://evisa.mfa.am/ )
Dzērieni
Tējas naudaIzdevumi
Personīgiem tēriņiem 

Operators nenes atbildību par laika apstākļiem un ekskursiju objektu darba laiku, kā arī var veikt programmā izmaiņas (ja laika apstākļu vai tehnisku iemeslu dēļ nevar nodrošināt programmas punktus), piemēram: Ekskursiju maiņa pret analogām; Ekskursiju dienu maiņa; Ekskursiju apvienošana;


PIEPRASI SAVU ATPŪTU

Uzdot jautājumu vai pieteikties
Virziens
Pieaug. skaits
Bērnu skaits, vecums
Izlidošana sākot no
Aizlidošana līdz
Viesnīcas kat.
Nakšu skaits
Tālr. nr.
Vārds, Uzvārds
Ceļojuma budžets

Jautājums vai piezīme