TATO 2010-196
Lačpleša 20,
Riga, LV1011
I-V 09:00 - 18:00
+371 26522650
+371 28663933
latviešu
русский
Šrilanka

Informācija

Jau šīs apbrīnojamās zemes nosaukums uzbur iztēlē pasakainās vīzijas par šo valsti.. bet saskaroties ar Šrilanku, jūs sapratīsiet, ka šī sala patiesībā ir vēl krāšņākā un neordinārākā nekā jūs sapņojāt..

Balto rifu „kaklarotā” Šrilanka izskatās kā īstā pērle uz zilā, samtainā Indijas okeāna fona, tāpēc sala bieži tiek saukta par Indijas okeāna pērli.. Sakarā ar augsto mitrumu sala pārsteidz ar savu grezno dabu – tropu meži pilni ar krāsainiem augiem un putniem Dienvidrietumos un kalnos. Un tā ir tikai maza iespaidu daļa, ko var piedāvāt šī zeme, kur katra diena kļūst par jūsu pasakas jauno lapaspusi.

Valsts ar tropisku klimatu, pasakaini zaļu ainavu, jaukām pludmalēm, draudzīgiem cilvēkiem ar senu kultūru un tradīcijām. Šrilankas vēsture aizsākās jau 2500 gadus atpakaļ. Salā līdz mūsdienām ir saglabājušās daudzas senas pilsētas, pilis, tempļi, klosteri, milzīgas ūdenskrātuves, kas liecina ka Šrilankā jau sen ir bijusi attīstīta civilizācija. Bez daudzajām vēstures liecībām valsts ir bagāta ar kilometriem garām baltām smilšu pludmalēm un palmām, kas sliecas okeāna krastos. Šrilankā ir interesanta flora un fauna, meži un dažādi augi, kalni un ielejas, upes un ūdenskritumi, eksotiskas garšvielas, dārgakmeņu atradnes un daudz kas cits.

Lieliskie piekrastes kūrorti - Negombo, Beruwela, Benton aizņem vairāk nekā simts kilometrus uz dienvidiem no valsts galvaspilsētas Kolombo. Katrai viesnīcai Šrilankā obligāti ir sava piekļuve pludmalei un baseins – ar saldūdeni vai jūras ūdeni. Kūrortos ir populāri dažādi sporta veidi, tai skaitā ūdens slēpošana, vindsērfings, niršana ar akvalangu, medības, burāšana, golfs, teniss. Balto smilšu pludmales, kokosriekstu palmas, kristāldzidrais ūdens safīra krāsā, zemūdens koraļļu dārzi, kuģu vraki pilni ar neredzētām krāsainām zivīm - tā ir ideāla vieta Āzijā pilnvērtīgai atpūtai un aizraujošām ekskursijām.

Šrilanka, oficiāli Šrilankas Demokrātiskā Sociālistiskā Republika, pirms 1972. gada bija pazīstama kā Ceilona, ir salu valsts Dienvidaustrumāzijā. Tā atrodas apmēram 31 km attālumā no Indijas dienvidu krasta. Šrilanka bieži tiek saukta par Indijas okeāna pērli. Šrilankā dzīvo gandrīz 20 miljoni iedzīvotāji.

Šrilanka vietējo singāliešu valodā nozīmē 'Laimīgo Zeme', bet šis nosaukums valstij ir tikai dažas dekādes. Salas iepriekšējais nosaukums, bija Ceilona un tieši šī ir tā vieta, no kurienes nāk slavenākā tēja pasaulē - Ceilonas tēja, Šrilankas galvenais simbols!

Kolombo - Šrilankas galvaspilsēta, senos laikos tā tika dēvēta par Āzijas vārtiem. Kolombo lepojas ar savu bagāto vēsturi, kas savieno sevī vecās koloniālās pagātnes pilsētas garu un dinamiskās mūsdienu pilsētas enerģiju. Portugāļi, dāņi, briti ienesa valstī savas baznīcas un savus pieminekļus, torņus un ūdens kanālus, savu reliģiju un vārdus, bagātināja vietējās tradīcijas ar savām, ieskaitot arī nacionālos ēdienus.
Šrilanka – tā ir budistu tempļu un labsirdīgo ziloņu zeme, ar pārsteidzoši garšīgiem eksotiskajiem augļiem. Šrilanka gaida jūs tikai pēc 10 stundu ne pārāk nogurdinošā pārlidojuma.Papildus informācija

ĢEOGRĀFIJA

Pasaules kartes mērogā Šrilanka, līdz 1970-jiem pazīstama kā Ceilona, izskatās, kā lāsīte Indijas okeānā. Patiesībā sala ir pietiekoši liela, lai savām acīm piedāvātu dažādas ainavas, kuras ir vesela kontinenta cienīgas. No ziemeļiem uz dienvidiem sala stiepjas 435 km garumā, bet no austrumiem uz rietumiem - 235 km. Visa salas teritorija ir 65600 km2 liela.

KLIMATS

Tropiskajās pludmalēs visu gadu gaisa un ūdens temperatūra ir no 25-29°C, taču 4 stundu braucienā ar automašīnu vai vilcienu atrodas aizraujoši gleznaina kalnu zeme, kur temperatūra nokrītas līdz 10 grādiem.

IEDZĪVOTĀJI

Šrilankas iedzīvotāji ir divu tautu pārstāvji: 74% iedzīvotāju ir singali, kuri lielākoties ir budisti, un 18% iedzīvotāju ir tamili. Abas tautas Šrilanku apdzīvo jau vairāk nekā 1400 gadus. To starpā valdošais saspīlējums kopš 1983.gada ir izvērties nežēlīgā pilsoņkarā. Daudzi tamili, jo īpaši Šrilankas ziemeļu un austrumu daļā, vēlas neatkarību valsti. Konflikta laikā starp valdības spēkiem un tamilu nemiernieku grupu — "Tamilu atbrīvošanās tīģeri" — gājuši bojā vairāk nekā 60 000 cilvēku, un bruņotie spēki iztērējuši daudz līdzekļu, vājinot Šrilankas ekonomiku.

RELIĢIJA

Budisms, hinduisms, kristietība, islāms.

Svarīgi zināt:


Ieteicams lietot fabrikas ražojuma minerālūdeni. NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NELIETOT NEVĀRĪTU ŪDENI! 

NAUDA. Lankijas rūpija sastāv no 100 centiem. Apgrozībā atrodas 5, 10, 25, 50 centu un 1, 2, 5 un 10 rūpiju monētas, kā arī 10, 20, 50, 100, 500 un 1000 rūpiju banknotes. Ieteicams savu naudu un citus vērtīgus dokumentus noglabāt viesnīcas seifā. Katram gadījumam jau mājās iegādājieties pases un aviobiļetes kopijas. Ļoti ieteicams ceļot ar kredītkartēm vai ceļojuma čekiem, kurus var apmainīt pret skaidro naudu.

DZERAMNAUDA. Tur, kur Jūs maksājiet 10% par apkalpošanu - vairākumā restorānos un viesnīcās, dzeramnauda nav obligāta, tāpat dzeramnauda obligāti nav jādod taksistiem vai velorikšiem. Bagāžas nesēji viesnīcās parasti ņem 10 - 20 rūpijas par smagu koferi. Aizbraucot, vecākajam portje var atstat 20-30 rūpijas, Jūsu pastāvīgajam vadītājam vai gidam - pa 20 - 50 dolāriem. Der ņemt vērā, ka lielākā daļa darbinieku algas, kas strādā, apkalpojot ārzemju tūristus, sastāv no dzeramnaudas.

ELEKTRĪBA. 230 - 240 spriegums, trīszaru kontaktdakšiņa. Viesnīcā var pajautāt adapteri, bet labāk ņemt līdzi savu.


PIRKUMI. Dārgakmeņi, apģērbs, batika, tēja, garšvielas, amatnieku izstrādājumi no koka.

MEDICĪNA. Rekomendē profilaktisko vakcināciju pret malāriju (ir inficēšanās risks iekšējos valsts reģionos) vai pretmalārijas tablešu lietošanu, un vakcināciju pret A un B hepatītu.PIEPRASI SAVU ATPŪTU

Uzdot jautājumu vai pieteikties
Virziens
Pieaug. skaits
Bērnu skaits, vecums
Izlidošana sākot no
Aizlidošana līdz
Viesnīcas kat.
Nakšu skaits
Tālr. nr.
Vārds, Uzvārds
Ceļojuma budžets

Jautājums vai piezīme